Dades generals

Edifici de l'Ajuntament
Edifici de l’Ajuntament

Adreça : c/ de Baix, 10

Codi Postal: 17462

Comarca: Gironès

Telèfon: 972 49 02 30

Fax: 972 49 02 30

Adreça electrònica: ajuntament@juia.cat

Horari d’atenció al públic:

  • Dilluns, dimecres, dijous i divendres de 10 a 14 i dimarts de 16 a 20

Secretària: Sandra ValldauraLacambra


Xifres

Habitants: 319 (A data 01/01/2020)

Superfície Km2: 8


HISTORIA DE L’ALCALDIA 

EXC. SR. PERE ESTEVA DEL PUIG PAGÈS (1814)
EXC. SR. FRANCESC MASSOT SERRA (1820)
EXC. SR. PERE ESTEVA DEL PUIG PAGÈS (1821)
EXC. SR. JOAN NADAL DE LES OLIVERES (1822)
EXC. SR. MIQUEL ROMANÍ MARTÍ (1826)
EXC. SR. ANTONI ROSDEVALL GALÍ (1830)
EXC. SR. PERE MARTÍ CASTELLÓ (1832)
EXC. SR. TOMÀS COLOM (1834)
EXC. SR. RAFEL PONSATÍ (1835)
EXC. SR. DAMIÀ ESTEVA MULÀ (1837)
EXC. SR. NARCÍS CASTELLÓ BELLSOLÀ (1838)
EXC. SR. JOAQUIM DE SUARDELL BAHÍ (1840)
EXC. SR. ANTONI ROSDEVALL GALÍ (1841)
EXC. SR. JOSEP MASSOT SERRA (1842)
EXC. SR. RAMON ROSDEVALL (1843)
EXC. SR. DAMIÀ ESTEVA MULA (1844)
EXC. SR. PERE GOU PAGÈS (1846)
EXC. SR. JOSEP PUIG COLL (1859)
EXC. SR. DAMIÀ ESTEVA MULÀ (1861)
EXC. SR. JOSEP ROS DEL TORRENT ROBIROLA (1865)
EXC. SR. PERE BATET FARRER
EXC. SR. MIQUEL MASSOT DE SUARDELL (1868)
EXC. SR. FRANCISCO DARNÉ (1900-12/01/1902)
EXC. SR. JOAQUIM PONSATÍ PLA (13/01/1902-01/01/1904)
EXC. SR. ÀNGEL CASTELLÓ PLANAS DE CURSACH (02/01/1904-30/06/1909)
EXC. SR. JOSÉ MARTÍ MASSOT (01/07/1909-31/12/1909)
EXC. SR. JUAN COLOM TALLADA (01/01/1910-31/12/1913)
EXC. SR. JUAN CASELLAS JUHER (01/01/1914-02/03/1916)
EXC. SR. JOSÉ TABERNER OLIVERAS (03/03/1906-31/03/1920)
EXC. SR. JAIME TORRABIAS BATET (01/04/1920-31/03/1922)
EXC. SR. JUAN COLOM TALLADA (01/04/1922-23/04/1923)
EXC. SR. MARTIN MULÀ CARRERAS (03/10/1923-23/04/1924)
EXC. SR. JUAN COLOM TALLADA (24/04/1924-01/03/1930)
EXC. SR. FRANCISCO CASELLAS JOHER (02/03/1930-15/04/1931)
EXC. SR. FRANCESCH ROSDEVALL ARNAU (16/04/1931-24/05/1933)
EXC. SR. PEDRO NADAL SASTRE (25/05/1933-31/01/1934)
EXC. SR. JOSEP PUIG CABALLÉ (01/02/1934-14/03/1935)
EXC. SR. JOAN SAGUÉ VIDAL (15/03/1935-21/04/1936)
EXC. SR. MIQUEL VIDAL CANYET (22/04/1936-13/02/1939)
EXC. SR. JUAN SAGUÉ VIDAL (14/02/1939-10/07/1958)
EXC. SR. PEDRO ROSDEVALL BATLLORI (11/07/1958-02/02/1974)
EXC. SR. JOSÉ MARIA ESTEVA FERRÁN (03/02/1974-09/11/1975)
EXC. SR. MARIANO GONZALEZ RAMIREZ (10/11/1975-18/4/1979)
EXC. SR. JOSEP VIDAL MIAS (19/04/1979-16/06/2007)
EXC. SR. JOAQUIM SAGUÉ BERTRAN (16/06/2007-10/06/2011)
EXC. SR. JOSEP MULÀ ALOFRA (11/06/2011-20/06/2013)
EXC. SR. JOSEP VIDAL MIAS (21/06/2013-14/06/2019)
EXC. SR. CARLES PAGES SALA (15/06/2019-ACTUALITAT)

 


Escut de JuiàDESCRIPCIÓ OFICIAL DE L’ESCUT DE JUIÀ

Escudo en loseta: de azur, un castillo de oro aclarado de gules brochante sobre las llaves de san Pedro colocadas en sotuer, con los dientes arriba y mirando hacia afuera, la de oro en banda y la de plata en barra y surmontado de una mitra con las ínfulas de plata embellecida de oro; la campaña de oro, cuatro palos de gules. Al timbre una corona de pueblo.

Escut caironat: d’atzur, un castell d’or tancat de gules ressaltant sobre les claus de sant Pere passades en sautor amb les dents adalt i mirant camp enfora, la d’or en banda i la d’argent en barra i sobremuntat d’una mitra amb les ínfules d’argent embellida d’or, el peu d’or, quatre pals de gules. Per timbre, una corona de poble.

 

 

 

 

Resolució PRE/1420/2019, de 22 de maig, per la qual es dona conformitat a l’adopció de l’escut heràldic del municipi de Juià


 

ESCUT PER FER CARTELLS I PANCARTES

FORMAT BANDERA.

  • Format .jpg.

AJ_JUIA_Bandera

  • Format .png.

AJ_JUIA_Bandera

NOTA: Per altres formats podeu contactar amb l’Ajuntament de Juià al:  972 49 02 30 – ajuntament@juia.cat

FORMAT CENTRAL.

  • Format .jpg.

AJ_JUIA_Centrat

  • Format .png.

AJ_JUIA_Centrat

NOTA: Per altres formats podeu contactar amb l’Ajuntament de Juià al:  972 49 02 30 – ajuntament@juia.cat